Klub absolventov
Fakulty Manažmentu
Prešovskej univerzity v Prešove


Rozhovor s absolventom Mgr. Tomášom Opočenským


Aké je Vaše súčasné profesné pôsobenie?

Aktuálne pôsobím v Libanone v Grand Hills Hotel & Spa, Luxury Collection. Zastávam tu pozíciu F&B Task Force, pomáham, asistujem, trénujem F&B operation. Prišiel som sem z W Hotel Doha a v rámci Marriott hotel group ma sem vyslali na tri mesiace pomôcť úseku F&B operation. Od nového roka sa sťahujem do Švajčiarska, kde budem pracovať v Buergenstock Hotels & Resort.

Ako si spomínate na štúdium na FM UNIPO, respektíve aká je Vaša osobná skúsenosť?

Štúdium na FM UNIPO bolo zaujímavé a spomienky sú len pozitívne. Ja som Prešovčan, takže študovať doma a koniec koncov tráviť množstvo času v zahraničí bolo krásne. Počas štúdia som spoznal množstvo dobrých, kvalitných ľudí, či už doma alebo v zahraničí. Počas tých piatich rokov som sa toho v škole veľa naučil. Skúsenosti som získal najmä počas stáží, kde som sa veľa naučil hlavne o sebe samom a zo školy som vyšiel skúsenejší, vyspelejší, s predstavou čo by som v živote mohol robiť.

Čo by ste odporučili budúcim absolventom a súčasným študentom FM UNIPO?

Súčasným študentom by som chcel odkázať nech využijú každú možnosť a príležitosť, ktorú im fakulta poskytuje. Ja som bol päť letných sezón v Grécku, študoval som cez Erazmus v Solúne, dokonca som robil aj sprievodcu na medzinárodných linkách Prešovskej SAD. Všetko sú to skúsenosti, kontakty ktoré sú nenahraditeľná a v mojom prípade to je to najcennejšie čo mi FM dala pre môj profesijný a osobný rozvoj.