Klub absolventov
Fakulty Manažmentu
Prešovskej univerzity v Prešove


Rozhovor s absolventkou Mgr. Vladimírou Horvátovou Le Corre


Aké je Vaše súčasné profesné pôsobenie?

Momentálne pracujem ako manažérka 4* hotela Best Western v Nice, vo Francúzsku. Už vyše 20 rokov pôsobím v tomto hotelovom biznise na francúzskom azúrovom pobreží. Profesne mám na starosti kompletné riadenie hotelových aktivít a celkový chod hotela, koordináciu obchodnej a cenovej stratégie, zabezpečenie maximálneho a optimálneho obsadenia hotela v prostredí so silnou konkurenciou a personálny manažment. Musím však povedať, že po dvoch desaťročiach vrcholného profesného a osobného nasadenia, nastal pre mna čas na zmenu, opustenie stabilného priestoru, na vlastný rozvoj a posun ďalej. Momentálne hľadám nový impulz do stereotypného života a zvažujem ponuku ostať v tomto obore v Monaku, alebo nad absolútnou zmenou pôsobenia a to v zahraničí alebo aj na Slovensku.

Ako si spomínate na štúdium na FM UNIPO, respektíve aká je Vaša osobná skúsenosť?

Čo sa týka mojich spomienok na štúdium, jednoznačne prevládajú tie pozitívne. Študovala som novovzniknutý odbor “turizmus a hoteliérstvo” v rokoch 1994-2000 na vtedajšom Inštitúte turizmu a hoteliérstva. Vzdelanie som si doplnila v tom istom odbore aj v Nice na Filozofickej fakulte Nice Sophia Antipolis. Aj napriek tomu, že Inštitút turizmu a hoteliérstva ( predchodca Katedry turizmu a hotelového manažmentu FM PU) som začala navštevovať v jeho úplných začiatkoch, mala som obrovské šťastie na fundovaných, odborne erudovaných pedagógov z rôznych oblastí, ktorým však nechýbalo prepojenie s praxou. Veľkou výhodou boli nielen povinné stáže, ale aj prednášky odborníkov z praxe, ktorí sa vedeli s nami podeliť o svoje bohaté skúsenosti. Škola mi ponúkla skvelé teoretické poznatky a výbornú jazykovú prípravu ( anglický, nemecký a francúzsky jazyk).

Čo by ste odporučili budúcim absolventom a súčasným študentom FM UNIPO?

Moje odporúčania sú prosté: spoznávajte nových ľudí, získajte si ľudsky kapitál a kontakty; žite aktívnym študentským životom, držte sa aktívnych študentov, spoločne budete rast a posúvať sa dopredu; vyťažte zo štúdia maximum a postavte sa k štúdiu seriózne; buďte na seba nároční a pracujte na sebe, zamyslite sa nad tým, čo vás baví a aké máte očakávania od budúcnosti, stanovte si jasné ciele; buďte aktívni, využívajte a chopte sa všetkých pracovných príležitostí a možností zahraničnej stáže alebo študijných pobytov. V praxi sa dá získať obrovské množstvo skúseností a zručností, ktoré sa na škole nenaučíte, dá Vám to hlavne iný pohľad na svet, prehľad, zdokonalenie v jazyku a hlavne skúsenosti a zážitky na celý život; poučte sa a čerpajte zo skúseností vyučujúcich; a hlavne sa nevzdávajte pri prvej prekážke a verte si.